amino

Marka Amino

Amino jest jedną z najstarszych polskich marek. Szczególnie mocno zapisała się w świadomości Poznaniaków, gdyż od ponad 50 lat w tamtejszej fabryce przy ulicy Bałtyckiej produkowane są wyroby Amino.

Znak firmowy Amino powstał w 1968 roku. W latach 70. pod tą marką produkowano koncentraty obiadowe, desery w proszku, przyprawy, koncentraty napojów. Na tamten okres przypada intensywny rozwój oferty produktowej – wprowadzano wiele innowacyjnych receptur. Niektóre z nich powstały w rezultacie ówczesnych ograniczeń w imporcie surowców, np. kawa „Inka” stworzona na bazie ekstraktu z cykorii, która na stałe wpisała się w polską tradycję, czy „Wiedenka”, kawa zbożowa z dodatkiem kawy naturalnej.

W 1992 roku miała miejsce prywatyzacja poznańskiego zakładu Amino – nowym właścicielem fabryki stała się spółka CPC Amino, która w 1998 roku zmieniła nazwę na Bestfoods Polska S.A.

Rok 2000 to kolejny ważny moment w historii marki – po fuzji firmy Bestfoods Polska S.A. z Unilever Polska marka Amino wzbogaciła żywnościowe portfolio firmy Unilever.

 

Dziś, ponad 50 lat od powstania marki, w ofercie Amino znajdziemy zupy, sosy do gotowania oraz zupy błyskawiczne z kluskami.

Zupy błyskawiczne AMINO to dobrze znane polskie smaki, inspirowane najlepszymi tradycyjnymi przepisami! Dzięki nim poczujesz się jak podczas domowego obiadu.
Oto kuchnia polska na wyciągnięcie ręki!